web page hit counter

کتاب سپید روایتی است در سوگ مرگ نوزادی دو ساعت پس از تولدش. راوی همان‌قدر به زندگی دوساعتۀ خواهرش ارج می‌نهد که به داستان خداحافظی‌اش از دنیا. راوی لیستی از اجسام و مفاهیم سفیدی که مستقیم یا غیرمستقیم با زندگی و مرگ خواهر نوزادش در ارتباط است تهیه می‌کند؛ او امیدوار است که کلمات خود به مرهمی سپید بر روی زخم دیرینه‌اش تبدیل شوند. هان کانگ کتاب سپید را حول اجسام و مفاهیم سفیدی شکل می‌دهد که یادآور رسوم عزاداری و یادبود است.

هان کانگ برندۀ جایزۀ بین‌المللی من‌ بوکر برای رمان گیاه‌خوار در سال 2016 شد. کتاب اعمال انسانی او، برندۀ جوایز متعدد و از کتب پرفروش و بحث‌‌برانگیز است. اما کتاب سپید با نثر شعرگونۀ خود به گونه‌ای متفاوت از این دو اثر توانایی‌های این نویسندۀ کره‌ای را به تصویر می‌کشد. کتاب سپید اثری ا‌ست رمزآلود با ساختاری متفاوت و زبانی گیرا. نشر چترنگ از همین نویسنده رمان اعمال انسانی را نیز منتشر کرده است.

کتاب سپید را مژگان رنجبر به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در 159 صفحه و به قیمت 16000 تومان منتشر کرده است.

کتاب سپید, 1397/02/11 00:46
از: محمد
با درود
واقفم انتقاد کار ساده ای هست و کسی که کار رو انجام داده متحمل سختیهای فراوانی بوده از این رو قدردان تک تک ثانیه های صرف شده برای ارائه این کتاب هستم. امیدوارم نقد من در جهت بهتر شدن، خونده بشه، البته اگر لایق دونستید.
اولش کتاب سپید و متن تبلیغی خوبی که توی کانال کافه کتاب از این نویسنده خیلی خوب، گذاشته بودید منو جذب کرد. با خودم گفتم یک کتاب هست تو نمایشگاه که حتما باید برم بخرم.
اما راستش با دیدن طراحی جلد منصرف شدم. .
رفتم طرح اصلی کتاب رو جستجو کردم و دیدم چقدر مفهمومش بجاست.
چیزی که از اون بچه باقیمونده یک حوله یا پارچه سفید هست.
دوست دارم همون زبان اصلیش رو بخرم. حتی به خاطر طراحی جلدش.
اما جلد ایرانی داره تصویر یک دختر نوجوان رو تو آب نشون میده من که نفهمیدم چرا این طرح انتخاب شده. دلیلی هم داشته باشه باز هم جلد اصلی ساده و پر از حرفه. و جلد ایرانی یک طراحی سیاه قلم هست که به چشم خیلیها یک عمل شگفت انگیز و هنرمندانه ست.(که نیست!). :)

این نظر شخصیه من بعنوان یک طراح بود.
به امید فروش خوب این کتاب.
باز هم ممنونم.
آیا این بررسی مفید بود؟ 0 0

مشتریانی که از این مورد خریداری کرده اند